Aile Birleşimi Ankara Anlaşmalı eş ve çocuklar

Bugün aile birleşim vizesi hakkında bilgi vereceğiz bu bölümde eşi Ankara Anlaşması olanları nasıl vize alabileceği hakkında bilgi vereceğiz vize başvuru yeri ve zamanı açısından eş ve çocukların önünde seçenekler var.

Birincisi vizeye başvururken hep beraber ailecek başvurmak böylece aile bölünmemiş olur. Tabiki ailenin banka hesabında yeterli kadar para olması ve ailenin hep beraber İngiltere’ye taşınacak durumda olması gerekir. ikincisi Ankara anlaşması’na başvuracak eş tek başına başvurur İngiltere’ye gider işini kurar başlar İyi para kazanmaya başladıktan sonra Türkiye’deki eş ve çocukları için başvuru yapabilir Bu süreç ideal olarak 1 yıl sonra veya en erken 6 ay sonra olabilir. 3. İngiltere’de Ankara anlaşmalı olan eş olur da sonradan Türkiye’den biriyle evlenirse Türkiye’deki eşini getirmek için Türkiye’den ayrı bir başvuru yapılabilir. 4. Eger iki este İngiltere’de ise Örneğin biri Ankara anlaşmalı Diğeri ise öğrenci vizesi ile kalıyorsa İngiltere’de evlenebilirler evlendikten sonra da İngiltere’de başvuru yapabilirler Türkiye’de evlilik Bu bize için geçerlidir İngiltere’de veya başka bir ülkede evlilik yapmak da geçerlidir Tabiki sadece evlenmiş olmak Bu aile birleşim vizesi almasına yetmez. Bu bize de aranan kriterlerin ve istenilen evraklarında sağlanması gerekir.

Aile birleşim vizesinde üç ana Kriter var. Evliliğin gerçek olduğunun kanıtlanması yani sadece vize almak için göstermelik olmadığını kanıtlamak. İngiltere’de olan sponsor eşin aile için yeteri miktarda para kazanıyor olması üçüncüsü ise İngiltere’de kalacakları evin aile için yaşamaya müsait olması başvuru Türkiye’de veya Online olarak yapılabiliyor. Aile birleşim vizesi ne gerekli evraklar; evlilik cüzdanı fotoğraflar eşlerin sürekli haberleştiğine dair evraklar İngiltere’deki sponsor eşin kazancının kanıtlanması, yıllık hesaplar, vergi beyannamesi ve banka hesap dökümleri Türkiye’deki Eşin de banka hesap dökümleri, İngiltere’de yaşanacak evle ilgili evraklar kira kontratı belediye vergisi elektrik su gaz faturaları başvuru evraklarını hazırlama süreci 2-3 hafta kararı bekleme süresi ise 3 ay kadar oluyor.

Vize verilirse Türkiye’deki ese İngiltere’deki sponsor eşinin vizesi kadar veriliyor. Örneğin 2 yıllık vizesi kalmışsa 2 yıl, 6 aylık kalmışsa 6 ay veriliyor. Vize çıktıktan sonra eş ve çocukların bir ay içinde İngiltere’ye mutlaka giriş yapması gerekli. İngiltere’ye geldikten sonra eş ve çocuklar hangi haklara sahip olur? Eş serbest çalışma hakkına sahip olur ister bir firmada çalışır ister kendi işini kurar veya hiçbir şey yapmaz. Eş ve çocuklar Devletin ücretsiz sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler. GP dediğimiz mahalledeki doktora kayıt olabilir Acil durumlarda Hastaneye gidebilir doktor ve ilaç parası ücretsiz sadece reçete parası ödenir.

çocukların ilk, orta veya liseye gitmesi Devlet okullarında ücretsizdir. Yanliz üniversiteler herkes için paralıdır İngiliz çocuklar bile yıllık £9000 tutan ücret öder yalnız Ankara anlaşmalı gelen çocuklar Home student sayılmayacağı için o rakamın çok daha fazla üstünde ücret ödemeleri gerekir yalnız ileride süresiz oturum alınca bu rakam düşen vatandaşlık alınca da diğer ingiliz çocuklar kadar öder vize uzatma zamanı geldiğinde eş ve çocuklar sponsor eş ile birlikte hep beraber vize başvurusu yaparlar. sponsor es vize alırsa dependent olarak eş ve çocuklar da onun vizesi kadar vize alırlar Toplam 5 yıl dolunca ben hep beraber süresiz oturum vizesi ne başvurabilirler Tabiki bu durumda her iki eşinde B1 English testi ve Life in the UK testini geçmeleri gerekir. süresiz oturum aldıktan Tam bir yıl sonra da İngiliz vatandaşlığı için başvuru yapabilirler.

Sayfayı Paylaş

Recent Posts

Recent Tweets

Archives