UK Graduate Visa

İNGİLTERE’DE ÜNİVERSİTE SONRASI ÇALIŞMA İZNİ

Graduate Vizesi, İngiltere’de Üniversite veya Master öğrenimi sonrası 2 yıl kalma imkanı sağlıyor. Doktorasını tamamlayana için bu süre 3 yıl.

Özellikle, İngiltere’de öğrenimi bitirince Türkiye’ye dönmek istemeyen ve İngiltere’de kalmaya devam etmek isteyenler için Graduate vizesi çok önemli bir fırsat. Bu vizeden eş ve çocuklar da yararlanabilir.

Vizeyi alınca kalınacak 2-3 yıl boyunca, İngiltere’de oturma ve çalışma hakkına sahip olur. İsterse çalışabilir, istemezse çalışmadan da durabilir. Ayrıca daha sonra da İngiltere’de yaşamaya devam etmek isterse, bu 2-3 yıl süresince veya bitmesine yakın, sponsor bir firma bularak “Skilled Worker” vizesine İngiltere’den başvurabilir. Vizeyi alırsa da İngiltere’deki yaşantısına devam edebilir. Sonrasında bu yol Süresiz Oturum ve İngiliz Vatandaşlığı almaya kadar gidebilir.

Özetle, Graduate Vizesi İngiltere’de yaşamaya devam etme isteyenler için önemli bir seçenek. Özellikle Ankara Anlaşması bittiği ve diğer iş kurma vizelerindeki ağır şartlar yüzünden, ileride İngiltere’de yaşamak isteyenlerin izleyebileceği iyi bir yol.

Recent Posts

Recent Tweets

Archives